Hüseyin Kemaler

Yönetim Kurulu Başkanı

Direktörler Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Kemaler 1956 doğumlu olup; T.C. Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunudur. Girne’de ikamet etmekte olup, evlidir. İngilizce bilmektedir. 2004 yılından beri Limasol Sigorta Ltd.Direktörler Kurulu’nda görev yapmakta olup; 2005 yılından beridir Limasol Sigorta Ltd.’in Direktörler Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Hüseyin Kemaler ayrıca  Limasol Sigorta Ltd.’in bağlı olduğu Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmektedir.

Av. Meryem Gündüz

Direktör/Sekreter

Av. Meryem Gündüz 1987 doğumlu olup, Essex Üniversitesi’nde Hukuk eğitimini tamamlamasının akabinde Birmingham Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Hukuk’u üzerine yüksek öğrenim aldı. 2020 yılında ise, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, İşletme Yönetimi (MBA) Bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında Stajyer Avukat olarak çalışmaya başladığı Gözel Halim Hukuk Bürosu’nda 2009-2013 yılları arasında Avukat olarak çalışmıştır. 2013 yılında Limasol Sigorta Ltd. ailesine katılmış olup, Haziran 2015’ten beridir Direktör/Sekreter olarak görev almaktadır.

Birtan Asker

Direktör/Genel Müdür

Direktörler Kurulu Üyesi ve Şirket Genel Müdürü Birtan Asker 1955 doğumlu olup; . İlk, orta ve lise öğreniminden sonra, 1973 yılında Türk Öğretmen Koleji sınavlarını kazanarak bu okuldaki öğreniminin ardından 1978’de öğretmenliğe başlamıştır.  Şubat 1992 tarihinde Müdür Muavinliği’ne atanan Birtan Asker, Şubat 1995’te Çatalköy İlkokulu Müdürü olarak görevlendirilmiştir. 1995 yılında Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanmıştır. Bir yıllık görev süresinden sonra Müşavirlikle görevlendirilen Birtan Asker, 1999’da devlet görevinden emekli olmuştur. Emeklilik döneminde bir süre Hürbank Ltd’de Personel Müdürü ve daha sonra da Birinci Sigorta Ltd Müdürü olarak görev yapmıştır. 1 Nisan 2007 tarihinden itibaren ise Limasol Sigorta Ltd Genel Müdür’ü olarak göreve başlamıştır. 11 yıldır bu görevi yürütmektedir.

Kenan Güvensoy

Direktör

Direktörler Kurulu Üyesi Sn. Kenan Güvensoy, 1964 Yolüstü – Baf doğumludur. İlk, orta ve ve lise öğrenimini Girne’de tamamladı. Vatani görevini yerine getirdikten sonra, 1988 yılından itibaren on yıl süreyle özel şirketlerde çeşitli görevlerde çalıştı. 1999 yılında Limasol Türk Kooperatif Bankası’nda çalışmaya başladı ve yirmi yıl süreyle Limasol T.K. Bankası’nda devam ettiği çalışma hayatında en son Esentepe Şube Müdürü olarak görevinden ayrıldı. Haziran 2019 tarihinden itibaren Limasol Sigorta Ltd’de Direktörler Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başlamış olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Salih Safa

Direktör

Direktörler Kurulu Üyesi Salih Safa, 1960 Limasol doğumlu olup ,İzmir’deki  Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1982 yılında mezun olmuştur. 1 Eylül 1987 yılında Girne Şubesi’nde memur olarak meslek hayatına başladığı Türkiye İş Bankası A.Ş.,’den  31 Mayıs 2018 tarihinde Lefkoşa Şube Müdürü olarak emekliye ayrılmıştır. Ağustos 2018 tarihinden itibaren Limasol Sigorta Ltd’de Direktörler Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.