Editor Eylül 6, 2020 Yorum yapılmamış

LİMASOL SİGORTA 23. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ANLAMLI BİR BAĞIŞTA BULUNDU

Kıbrıs Türk Ekonomisinin köklü ve güçlü finans kurumu Limasol Türk Kooperatif Bankası yan kuruluşlarından Limasol Sigorta 23. kuruluş yıldönümünde anlamlı bir bağışta bulundu.
Sektörde birçok yeniliğe öncü hizmet vermeyi sürdüren Limasol Sigorta, bu yıl 23. Kuruluş yıldönümünü; tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle kutlama yapmayarak; ülkemizin güzide kuruluşlarından Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağışta bulundu.
Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker konu ile ilgili yaptığı konuşmada “Bu yıl tüm dünyada yaşanan pandemi nedeni ile kimsenin sağlığını riske atmamak adına; kutlama yapmak yerine, anlamlı bir bağışta bulunmak istedik. Bu sebeple kuruluşumuzun 23. Yılı münasebetiyle ülkemizin önemli derneklerinden Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne katkıda bulunmayı seçtik. Katkımızın tüm kurum ve kuruluşlara da örnek olmasını diler; hastalara acil şifalar dileriz.” dedi.
Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ise yaptığı konuşmada “Limasol Grup ailesinin bir parçası olan Limasol Sigorta ülkemizde her alanda katkı yapmaya ve destek olmaya devam ediyor. Bu sebeple bu tür bağışların diğer işletmelere de örnek olmasını dileriz. Limasol Sigorta 01 Eylül 1997 Yılında Limasol Bankası’nın yan kuruluşu olarak hizmet vermeye başladığı günden bugüne; müşteri memnuniyetini temel prensip edinmiştir. Her geçen gün artan acente sayısı ile bugün 23 Yıllık deneyimi ile ülkemizin güçlü ve köklü sigorta şirketi olarak başarılarını devam ettirmesini dilerim. ”dedi.
Yapılan katkıdan dolayı Limasol Sigorta’ya teşekkür eden Kanser Hastalarına Yardım Derneği başkanı Raziye Kocaismail Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker’e üzerinde “Allah Sizi Korusun” yazılı anlamlı plaket takdim edip 23. kuruluş yıldönümlerinin kutlu ve bol kazançlı olması temennisinde bulundu.

Editor Temmuz 15, 2020 Yorum yapılmamış

Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisi Sonuçlandı!

Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonaları hafta sonu gerçekleşen Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisi ile başladı. Oldukça zorlayıcı etapların geçildiği 2 günlük ralli (11- 12 Temmuz 2020) yoğun katılım ile gerçekleşti.
Limasol Sigorta sponsorluğunda gerçekleşen şampiyonada Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler; Limasol Sigorta olarak bu anlamlı ve ülkemizde oldukça ses getiren rallide ‘Limasol Sigorta Güvenli Sürüşü Destekliyor’ farkındalığına vurgu yaparak; katılımdan büyük mutluluk duyduğunu; ükemizde sigortacılık alanınında liderliğin yanısıra sosyal sorumluluk projelerinde de öncülük yapmayı kendine misyon edinen kurumumuz, coğrafyamızın en önemli spor organizasyonlarından birine daha katkı sağlamanın heyecanını yaşadı” dedi.
Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker ise; Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) önemli bir işbirliği ve titiz bir yönetim anlayışıyla bu yıl yine hazırlıklarının yürütüldüğü rallinin, böylesine ilgi ve başarı ile tamamlanmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek Limasol Sigorta Güvenli Sürüşü Destekliyor sloganının altını önemle çizerek; sürücülerin yollarda hızlı araba sürmemesini bu tarz tutkusu olanların, yollarda değil pistlerde araç kullanmalarını önemle vurguladı.
Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Limasol Sigorta organizasyonu ile şampiyonayı gerçekleştirebildikleri için çok mutlu olduklarını; pandemi gibi zorlayıcı bir dönemde Limasol Sigorta’nın, maddi manevi yine yanlarında yeralmasının gurur verici bir olay olduğunu da ifade ederek, ilk organizasyonu Limasol Sigorta gibi bir kurumla yapmanın kendileri için önemine değindi.
Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Asbaşkanı Mahmut Sezinler, iki değerli markanın birleşerek bu şampiyonanın bu yılda en güzel şekilde gerçekleştiğini belirterek; bu katkı ümit ederim diğer kurumlara da örnek olur. “Limasol Sigorta’nın tüm yöneticilerine teşekkür ederim. Tüm katılımcıları ve şampiyonları canı gönülden kutlarım” diyerek Sezinler sözlerine son verdi.
Dereceye girenlere kupalarını Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ve Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker takdim ederek Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisi toplu anı fotoğrafı ile noktalandı.
Yarış ile ilgili bilgiler:
Limasol Sigorta Rallisi’ni Fikri Macila-Doğa Koyuncu Kazanırken, 2.lik Oktay Çocuk – Hüseyin Çocuk, 3.lük Selen Bilgimer – Sabahattin Dağlı ‘nın oldu.

Editor Temmuz 11, 2020 Yorum yapılmamış

Lefkoşa Ralliye Doyacak!

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun düzenlediği Limasol Sigorta Rallisi hafta sonu gerçekleşiyor. 2020 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası, 11-12 Temmuz tarihlerinde Lefkoşa’da gerçekleşecek.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası, bu yıl ikinci kez Limasol Sigorta Rallisi olarak gerçekleşecek. Ralli, 11 Temmuz Cumartesi günü saat 18.00’de Lefkoşa Surlariçi’ndeki Uray Sokak’ta bulunan Papa Bar ve Canteen Sandwich Bar önünden start alacak.

Start seremonisinin ardından Nethouse Cemsa SSS etabında çift kalkış ile devam edecek olan Limasol Sigorta Rallisi’nde, 25 araç start alacak. Konuyla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Basın Toplantısına, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, kurum Asbaşkanı Mahmut Sezinler,Sportif Direktör Canben Özpaşa, Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker ve şampiyonada 1 kapı numarasıyla yarışacak olan Fikri Macila katıldı.

Kişmir: Çok özledik
İlk konuşmayı yapan Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, uzun bir süre ara verdiklerini ve yarışmaları çok özlediklerini ifade ederek, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Limasol Sigorta organizasyonu ile şampiyonaya başlayacaklarını bildirdi. Küresel salgın dolayısıyla takvimin çok sıkışık olduğunu belirten Kişmir, bu yıl için çok fazla yarış da planlanmadığını sözlerine ekledi.

Kişmir, Limasol Sigorta ile başlamanın kendileri için gurur verici bir olay olduğunu da ifade ederek, ilk organizasyonu Limasol Sigorta gibi bir kurumla yapmanın kendileri için önemine değindi.

Kişmir sözlerine “Limasol Sigorta’nın tüm yöneticilerine teşekkür ederim. Umarım güzel bir sezon olur. Sorunsuz şekilde şampiyonamızı tamamlarız” diyerek son verdi.

Asker: Güvenli sürüş, tüm yollarda olmalı
Limasol Sigorta Müdürü Genel Müdürü Birtan Asker ise açıklamasında, ülke olarak kötü günler geçildiğini ve şampiyonanın insanlara bir nebze rahatlama getirmesinin umulduğunu söyledi.

Asker sözlerine şöyle devam etti:
“Biz Limasol Sigorta olarak her zaman güvenli sürüşün yanındayız. Geçen sene de yarışa bu sloganla sponsor olmuştuk. Güvenli sürüş, tüm yollarda olmalı. Hobi olarak hızı seven insanların, trafikte değil de, özel etaplarda hız tutkularını tatmin etmelerini diliyoruz. Herhangi bir kaza ve ölüm olmasın. Temasta bulunduğumuz kişilere tavsiyemiz, trafiğe saygılı sürüştür.”

KKTOK tarafından kendilerine böyle bir teklif gelince düşünmeden kabul ettiklerini de ifade eden Asker, bu yıl şampiyonanın ikincisinin gerçekleştiğini, bunun gelenekselleşmesi için de Limasol Sigorta olarak imkanlar el verdiğince bu yarışın yanında olacaklarını ifade etti.

Asker, bu şampiyonayı bir sosyal hizmet olarak gördüklerini de belirterek, ana kuruluş, Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın da sosyal sorumluluk projelerinde her zaman var olduğunu hatırlattı.

Sezinler: İki değerli marka bu şampiyonada birleşti
KKTOK Asbaşkanı Mahmut Sezinler, geçen yıl ilk kez Limasol Sigorta’nın finansörlüğünde bu yarışı düzenlediklerini hatırlatarak, “Birtan Asker’den bu yılki yarışa da sponsor olma sözünü almıştık, ve bu yıl kendilerine ziyarete gittiğimizde bizleri kırmadılar ve ikiletmeden kabul ettiler. Geçen seneki katkıdan daha fazla katkı sağlayarak, ilk yarışta, sezon başlangıcında bize finansör oldular. Limasol Sigorta’ya çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“Tozu toprağı özlemiştik”

Sezinler, iki değerli markanın birleşerek bu şampiyonanın gerçekleşeceğini de belirterek, bu hafta sonu çok güzel bir yarışın ortaya çıkacağını bildirdi.

Tozu toprağı çok özlediklerini de belirten Sezinler,oOlağanüstü koşullardan geçilen bu günlerde, dünyanın birçok yerinde spor faaliyetlerinin ötelendiğini, ancak ülkemizde Covid-19 ile ilgili iyi sonuçlar alınması ile normale dönme yolunda adımlar atıldığını kaydetti.

Sezinler sözlerine şöyle son verdi:

“Mini bir şampiyona olacak ama kilometreyi uzun tutarak yine şampiyonanın kilometre ayağı tamamlanmış olacak. Bu sene Avrupa Şampiyonası da takvimde var. Aksilik olmazsa şampiyona yine yapılacak. Biz de bu ayaktan birini teşkil edeceğiz. ERC’nin Kıbrıs’ta olma ihtimali ve Kuzey Kıbrıs ayağı olma ihtimali yüksektir.”

Macila: Yarışmayı çok özledik
Limasol Sigorta Rallisi’nde 1 kapı numarasıyla start alacak olan Fikri Macila ise uzun bir aradan sonra KKTOK ve Limasol Sigorta’nın düzenlediği organizasyon için yetkililere teşekkür ederek, yarışmayı çok özlediklerini, seyircinin de yarışları çok özlediğini belirtti.

Macila, “hava çok sıcak, güzel bir yarış olacak. Kendi adımıza ilk kez R5 bir arabayla start alacağız. Bizim için de bir alışma olacak. Hedefimiz yarışı kazanmak. Tek sponsorla yarışıyoruz. Sponsorumuz nesdersan.com’a da teşekkür ederiz. Yarışacak herkese başarılar dilerim. Organizasyona ve Limasol Sigorta’ya da teşekkür ederim. Skoda R5, bambaşka bir araba. Dünya standartlarında yarışılabilecek en iyi araçlardan biri. Hedefim şampiyonluk” diyerek sözlerine son verdi.

Özpaşa: Limasol Sigorta Ralisi’nde 25 araç start alacak
KKTOK Sportif Direktörü Canben Özpaşa ise gerçekleşecek olan Limasol Sigorta Rallisi ile ilgili basına bilgi verdi.

Özpaşa, Limasol Sigorta Rallisi’ne Lefkoşa Surlariçi’nde bulunan Uray Sokak’ta, Papa Bar ile Canteen Sandwich bar önünden start verileceğini ifade ederek, ilk aracın 18.30’da start alacağını bildirdi. Özpaşa, verilecek startın ardından Cemsa’da çift çıkışlı seyirci etabının ise saat 19.15’te gerçekleşeceğini belirtti.

Özpaşa açıklamasında şunları kaydetti:

“Limasol Sigorta Ralisi’nde 25 araç start alacak. Saat 19.15’de başlayacak olan Cemsa özel etabında drift şampiyonları Neu Drift TEAM’den Enver Haskasap, İbrahim Yücebaş, Akay Akbil, Ahmet Öksüzoğluları, Bekir Özsusuzlu, Tırmanma Kategorisi Şampiyonu Kemal Topçuoğlu, Slalom Şampiyonu Coşkun Gürel gibi iddialı isimler de yarışacak.

2 gün sürecek ve toplam 61 kilometrenin geçileceği Limasol Sigorta Rallisi’nde ise 14 ekip yarışacak. Rallide, eski Ralli Şampiyonlarından ve 2019 Sezonu ikincisi Fikri Macila –Doğa Koyuncu ikilisi, yeni araçları Skoda Fabia R5 ile start alacak. Sadık Bilgimer – Mustafa Kandır, Mehmet Kamiloğlu-Ahmet Özerdem, Edim Macila-Güner Şevketoğlu gibi iddialı isimler de Limasol Sigorta Rallisinde start alacak.

12 Temmuz Pazar günü devam edecek Rallide ekipler sırasıyla Kanlıköy, Yılmazköy ve Alayköy etaplarını ikişer kez geçip Lefkoşa Surlariçi’ndeki Uray Sokak’ta finish görecekler. Kanlıköy ve Yılmazköy özel etaplarının 7’şer kilometresi aynı olacak ve bu etaplar Alayköy’de bulunan Alpet Benzin istasyonun 1 kilometre karşısından Zıplama Noktası ile takip edilebilecek. Alayköy Özel etabı ise Alayköy Sanayi bölgesinden izlenebilecek.

Yarışın servis alanı ise Lefkoşa Türk Belediyesi’nin yanında bulunan toprak park yeri olarak belirlendi.

Yarış programı şöyle:

11 Temmuz Cumartesi
Start: 18:30
Cemsa: 19:15

12 Temmuz Pazar
Kanlıköy: 10:30
Kanlıköy 2: 11:20
Yılmazköy: 12:50
Yılmazköy: 12:40
Alayköy: 16:00
Alayköy 2: 16:45
Finish ve Ödül Töreni: 18:00