Editor Temmuz 15, 2020 Yorum yapılmamış

Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonaları hafta sonu gerçekleşen Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisi ile başladı. Oldukça zorlayıcı etapların geçildiği 2 günlük ralli (11- 12 Temmuz 2020) yoğun katılım ile gerçekleşti.
Limasol Sigorta sponsorluğunda gerçekleşen şampiyonada Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler; Limasol Sigorta olarak bu anlamlı ve ülkemizde oldukça ses getiren rallide ‘Limasol Sigorta Güvenli Sürüşü Destekliyor’ farkındalığına vurgu yaparak; katılımdan büyük mutluluk duyduğunu; ükemizde sigortacılık alanınında liderliğin yanısıra sosyal sorumluluk projelerinde de öncülük yapmayı kendine misyon edinen kurumumuz, coğrafyamızın en önemli spor organizasyonlarından birine daha katkı sağlamanın heyecanını yaşadı” dedi.
Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker ise; Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) önemli bir işbirliği ve titiz bir yönetim anlayışıyla bu yıl yine hazırlıklarının yürütüldüğü rallinin, böylesine ilgi ve başarı ile tamamlanmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek Limasol Sigorta Güvenli Sürüşü Destekliyor sloganının altını önemle çizerek; sürücülerin yollarda hızlı araba sürmemesini bu tarz tutkusu olanların, yollarda değil pistlerde araç kullanmalarını önemle vurguladı.
Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Limasol Sigorta organizasyonu ile şampiyonayı gerçekleştirebildikleri için çok mutlu olduklarını; pandemi gibi zorlayıcı bir dönemde Limasol Sigorta’nın, maddi manevi yine yanlarında yeralmasının gurur verici bir olay olduğunu da ifade ederek, ilk organizasyonu Limasol Sigorta gibi bir kurumla yapmanın kendileri için önemine değindi.
Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Asbaşkanı Mahmut Sezinler, iki değerli markanın birleşerek bu şampiyonanın bu yılda en güzel şekilde gerçekleştiğini belirterek; bu katkı ümit ederim diğer kurumlara da örnek olur. “Limasol Sigorta’nın tüm yöneticilerine teşekkür ederim. Tüm katılımcıları ve şampiyonları canı gönülden kutlarım” diyerek Sezinler sözlerine son verdi.
Dereceye girenlere kupalarını Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ve Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker takdim ederek Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisi toplu anı fotoğrafı ile noktalandı.
Yarış ile ilgili bilgiler:
Limasol Sigorta Rallisi’ni Fikri Macila-Doğa Koyuncu Kazanırken, 2.lik Oktay Çocuk – Hüseyin Çocuk, 3.lük Selen Bilgimer – Sabahattin Dağlı ‘nın oldu.