Editor Mayıs 7, 2019 Yorum yapılmamış

Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği ile Mersin Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası’nın Düzenlediği 2. Emlakçılık Eğitim Semineri Gerçekleşti. Emlakçılara Mesleki Sorumluluk Sigortalarını Yapan Şirket yine Limasol Sigorta Ltd. Oldu.

2’inci Emlakçılık Eğitim Semineri, 20 Nisan 2019 Cumartesi günü The Arkın Colony Otel’de gerçekleşti.

Seminerin açılışında konuşan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, İçişleri Bakanlığının, emlak sektöründe ve Emlakçılar Birliği’nin, geç kalmış yasasını yürütme ve idare ettirmede yürütücü bakanlık olduğunu ifade ederek, “Son yıllarda, ekonomik anlamda, ciddi sektörel büyümeye katkısı olan inşaat ve emlak sektörünün katkılarını yadsıyacak durumda değiliz ve böyle bir katkı varken bu sektörün sorunlarını görmezden gelmek asla doğru olmaz” diye konuştu.

Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker; 2015 Yılında Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur ile yapılan görüşmelerden sonra yasada var olan kural gereği oluşturdukları ‘Mesleki Sorumluluk Poliçesi’ ile yine Limasol Sigorta güvencesi altına almanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Asker: ‘Limasol Sigorta olarak birçok branşta poliçe üretip teminatlar vermekteyiz. Sizlerin de gerek kendinizi, gerek sevdiklerinizi, gerek çalışanlarınızı ve gerekse varlıklarınızı hasar ve zararlara karşı teminat altına almanızı kesinlikle önermekteyim. Limasol Sigorta poliçelerimizin başında gelenler; ‘Ferdi Kaza Sigortası, Konut Sigortası, Kasko Sigortası, Acil Sağlık Sigortası, Seyahat Sigortası ve Ticari Paket (İşyeri) Sigortası başlıca ürünlerimiz arasında yeralmaktadır.

Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ‘son yıllarda, KKTC ‘de ekonominin sürdürülebilir alanlarının emlak ve inşaat sektörleri olduğunu vurgulayarak, ülkede pazarlanmak istenen emlak ve vizyonun doğru şekilde ortaya konması için Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği işbirliğiyle ve emlakçıların Limasol Sigorta; Mesleki Sorumluluk Sigortası ile teminat altında olmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek işbirliklerinin daha da iyiye taşınması temennisinde bulundu.